Biblioteki cyfrowe online dla studentów

Poniżej prezentujemy linki do bibliotek i czytelni cyfrowych, z których można korzystać przy tworzeniu pracy dyplomowej.

Dostęp do e-bibliotek i e-czytelni jest bezpłatny, w niektórych przypadkach wymaga jednak utworzenia konta i zalogowania się jako student. Aby wejść na stronę e-biblioteki lub e-czytelni wystarczy kliknąć w wybrany link.

W e-bibliotekach są dostępne do przeglądania online publikacje książkowe, czasopisma naukowe, wybrane prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i inne materiały.

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona

Cyfrowa Biblioteka Internetowa - książki on-line‎

Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa

Federacja Bibliotek Cyfrowych

Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa

Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

Rolnicza Biblioteka Cyfrowa

Silesian Digital Library

Świętokrzyska Digital Library

Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa

Zielonogórska Biblioteka Cyfrowa

Kontakt

E-biblioteka

Edu-pomocnik zapewnia możliwość przeglądania naszych wybranych opracowań, w tym wzorców prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Ze względu na ograniczone możliwości serwera nie wszystkie prace są dostępne do czytania online. Zasoby będą jednak stale zwiększane. Te, których nie ma w dostępie online,   można otrzymać na adres mailowy zamawiając nieodpłatny dostęp do pracy. Niektóre (te, których autorzy lub klienci sprzeciwili się publikacji w Internecie) są dostępne tylko w naszej czytelni mieszczącej się przy Biurze Obsługi Klienta. Można z nich korzystać na miejscu. Dostęp jest bezpłatny. 

Listę wszystkich dostępnych prac zawiera poniższy katalog. Każdej pracy przypisano odpowiednią sygnaturę, określającą możliwy dostęp. Oznaczenia w katalogu:

  • O - prace dostępne online , dostęp nieodpłatny - przejdź do prac dostępnych online
  • M - prace do zamówienia mailowo, dostęp nieodpłatny
  • C - prace dostępne w naszej czytelni przy BOK we Wrocławiu, do przeglądania na miejscu, dostęp do pracy należy zamówić dzień wcześniej (tylko dni robocze), dostęp nieodpłatny.

Pobierz nasz katalog w formacie xls.

 Aby otrzymać darmowy dostęp do prac o sygnaturach M lub C wyślij zamówienie mailowo, a o terminie dostępności pracy otrzymasz powiadomienia na maila 

Edu-pomocnik - pomoc w pisaniu prac - logo